Prestiż magazyn Metropolii

Dwunastu wątpiących ludzi o godzinie 19:12

Powiedzieć, że to wspaniałe przedstawienie to nic nie powiedzieć. To trzeba zobaczyć. Dwunastu zwykłych ludzi walczy ze sobą o prawo do wątpliwości. Na początku głosowanie z wynikiem 1:11. Skąd my to znamy?

Gridlove

Sprawa chłopaka oskarżonego o zabójstwo ojca wydaje się już przesądzona. Dowody i zeznania świadków zdają się definitywnie wskazywać na winę oskarżonego. Dwunastu przysięgłych trafia do sali obrad, gdzie mają wydać wyrok. Jeden z nich ma jednak pewne wątpliwości co do winy oskarżonego. W miarę upływu czasu sprawa zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót. Bo przecież wyrok musi być jednogłośny.


„Dwunastu gniewnych ludzi”
Teatr Miejski w Gliwicach
scenariusz: Reginald Rose
przekład: Jan Czapliński
reżyseria: Adam Sajnuk
scenografia: Katarzyna Adamczyk
muzyka: Michał Lamża

tłumaczenie na podstawie: „Twelve angry men”, Samuel French edition

Obsada:
Kamilla Baar*, Stanisław Brudny*, Karolina Olga Burek, Maria Ciunelis*, Przemysław Chojęta*, Izabela Dąbrowska*, Mariusz Galilejczyk, Marta Klubowicz*, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Krzysztof Prałat, Błażej Wójcik
*gościnnie

Muzycy: Wojciech Gumiński, Michał Lamża, Maksymilian Ziobro


czas trwania: 2h 30 min (bez przerwy)
premiera: 12 grudnia 2019, godz.: 19:12

Zdjęcia ze spektaklu: Jeremi Astaszow

Jarosław Sołtysek

Wydawca i rzemieślnik multimedialny. Wieloletnia praca w branży reklamowej pozwoliła mi zdobyć doświadczenie i wiedzę. W dalszym ciągu jednak najważniejszy i wciąż nieodgadniony jest nasz Czytelnik.

1 503 komentarze