Prestiż magazyn Metropolii

Garderoba Gwiazdy Teatru Korez: Mirosław Neinert

Podcasty śląskie zapraszają do GARDEROBY Teatru Korez w Katowicach na rozmowę o Śląsku, teatrze, Holonku, Wałęsie, żonie, dzieciach i Monice Bellucci.

Gridlove
Listen to „Mirosław Neinert, aktor” on Spreaker.

Gospodarzem Garderoby jest teatralny guru, Mirosław Neinert, aktor, konferansjer i dyrektor teatru Korez, a gościem zadającym pytania – Jarosław Sołtysek z czasopisma Prestiż magazyn Metropolii.

Neinert to człowiek instytucja, rozchwytywany konferansjer, mistrz anegdoty i dusza towarzystwa. Dyrektor, aktor i siła sprawcza prywatnego, katowickiego teatru Korez, najpopularniejszego i najwyżej ocenianego przez fachowców teatru na Śląsku. Teatr Korez prowadzony przez Mirosława Neinerta jest jednym z niewielu prywatnych teatrów w Polsce. Od początku swojego istnienia Teatr Korez wystawił ponad 3500 spektakli. W prawie każdym z nich zagrał Mirosław Neinert. To także pomysłodawca i dyrektor Letniego Ogrodu Teatralnego oraz Katowickiego Karnawału Komedii. Poza Korezem grał m. in. w Teatrze TV („Stara kobieta wysiaduje” Tadeusza Różewicza w reż. Filipa Bajona, „Fryzjer” Macieja Pieprzycy) i filmach („Jestem bogiem”, cykl „Sensacje XX wieku”). Zagrał też Chruszczowa po rosyjsku w filmie dla BBC pt. „Kto zabił Stalina?”. Podkładał głos w animowanych bajkach dla dzieci, a teraz czyta audiobooki.
W lutym tego roku został laureatem corocznego plebiscytu czytelników katowickiej Gazety Wyborczej – „Cegła z Gazety – Nagroda im. Janoscha”.


Wywiad ten został opublikowany w drukowanej wersji Magazynu:
https://issuu.com/prestizmetropolia/docs/00__magazyn_nr_1_2019_issu/30

Jarosław Sołtysek

Wydawca i rzemieślnik multimedialny. Wieloletnia praca w branży reklamowej pozwoliła mi zdobyć doświadczenie i wiedzę. W dalszym ciągu jednak najważniejszy i wciąż nieodgadniony jest nasz Czytelnik.

PROMOCJA

Promocja

Instagram

Invalid username or token.