Prestiż magazyn Metropolii

Niespodzianka na PalmJazz Festiwal 2019

O aktualnie obranym kierunku twórczości i inspiracjach muzycznych oraz dlaczego tak istotny będzie 15 listopada opowiada pomysłodawca i organizator PalmJazz Festiwal.

Gridlove

O aktualnie obranym kierunku twórczości i inspiracjach muzycznych oraz dlaczego tak istotny będzie 15 listopada bieżącego roku z Krzysztofem Kobylińskim, kompozytorem, muzykiem, pomysłodawcą i organizatorem PalmJazz Festiwal rozmawia Kamil Rubik

Krzysztofie, zacznę od istotnego wydarzenia, które odbędzie się w środku najbardziej mrocznego miesiąca jesieni – listopada. Postanowiłeś rozświetlić tę ponurą aurę zapraszając do swojego projektu wybitnych muzyków, artystów i gwiazdy w trakcie jubileuszowego 10. PalmJazz Festiwal. „Krzysztof Kobyliński & Friends” to przedsięwzięcie wyjątkowe pod każdym względem, bo po raz pierwszy PalmJazz zawita na scenie hali widowiskowej Arena Gliwice. Ciebie zobaczymy przy fortepianie wraz z plejadą znakomitych polskich i zagranicznych muzyków. Jaki był klucz doboru zaproszonych do wspólnego muzykowania gości? Czy zechciałbyś nieco zdradzić scenariusz koncertu, czy raczej ma on pozostać niespodzianką dla gliwickiej publiczności?

Będą to głównie muzycy z którymi wielokrotnie grałem. Przede wszystkim KK Pearls – Reut Rivka, Dima Gorelik, Edi Sanchez, potem Orkiestra Aukso Marka Mosia, a następnie Staszek Soyka, którego nie trzeba przedstawiać i na końcu wystąpi Erik Truffaz – wybitny, światowej sławy trębacz jazzowy z Francji. Koncert będzie składał się z kilku części, rozpocznę przy fortepianie solo, potem duet z Erikiem, następnie trio z Reut Rivką i Dimą, aż skończymy na wspólnym występie, gdy wszyscy będą na scenie.


Więcej rozmowy w Magazynie: https://issuu.com/prestizmetropolia/docs/druk_prestiz_magazyn_04_2019_issu/94

Redakcja

Poruszamy tematy biznesowe, społeczne i kulturalne. Skupiamy się na sukcesach, pasjach, inicjatywach charytatywnych, akcentujemy pozytywną stronę życia.

PROMOCJA

Promocja

Instagram

Invalid username or token.