Prestiż magazyn Metropolii

Jak cię widzą, tak ci płacą

Pierwszego wrażenia nie da się zrobić za drugim razem – radzi katowicka modelka, prawniczka i menedżerka…

Gridlove

Czy ładne kobiety mają w życiu ŁATWIEJ czy TRUDNIEJ?

Sądzę, że trudniej. Ostatnio dużo nad tym myślałam, rozmawiałam też ze znajomymi i uważam, że mają zdecydowanie trudniej. Zwróciłam szczególną uwagę na to, jakie cechy przypisuje się kobiecie na poważnym stanowisku w oparciu tylko o urodę. Wielu nie pomyśli, że ta osoba przeszła taką samą lub nawet jeszcze cięższą drogę, żeby być w tym miejscu, tylko sądzi, że znalazła się tam przez ładną twarz albo wiedziała z kim się umówić – w wiadomym celu.

Stereotyp właśnie tak funkcjonuje. Spotykałam się z tym, że jakiś mężczyzna podchodził do mnie z tanią „bajerą”, no bo modelka, to co ona może wiedzieć, pewnie „duży bicek” zrobi na niej wrażenie. Po swoim monologu o tym, co dziś ćwiczył na siłowni, pyta mnie „a Ty co właściwie robisz” – pracuję w kancelarii adwokackiej i prowadzę agencję modelek – odpowiadam. Wtedy głucha cisza i w tył zwrot. W zasadzie daje mi to pewną satysfakcję.


Cały wywiad z katowicką modelką i prawniczką Aleksandrą Śleziak we wrześniowym numerze magazynu Prestiż Metropolii

Redakcja

Poruszamy tematy biznesowe, społeczne i kulturalne. Skupiamy się na sukcesach, pasjach, inicjatywach charytatywnych, akcentujemy pozytywną stronę życia.

PROMOCJA

Promocja