Prestiż magazyn Metropolii

Złote Maski 2019 wręczone

Zobacz kogo wyróżniła kapituła konkursu?

Gridlove

W poniedziałek 1 kwietnia w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu, po raz 51. wręczone zostały Nagrody Teatralne „Złote Maski” 2019. To jedna z najstarszych nagród artystycznych w regionie.

PRZEDSTAWIENIE ROKU
„Pod presją” Łukasza Chotkowskiego i Mai Kleczewskiej w reż. Mai Kleczewskiej w Teatrze Śląskim w Katowicach.

NAJLEPSZY SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW
„Morze ciche” Jeroena Van Haele w reż. Łukasza Zaleskiego w Teatrze Nowym w Zabrzu.

ROLA KOBIECA
Sandra Korzeniak za rolę Mabel w spektaklu „Pod presją” w Teatrze Śląskim w Katowicach.

ROLA MĘSKA
Grzegorz Dowgiałło za rolę Stańczyka w spektaklu „Stańczyk. Musical” Jana Czaplińskiego w reż. Eweliny Marciniak w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

ROLA WOKALNO-AKTORSKA
Joanna Woś za rolę Violetty Valery w spektaklu „Traviata” Giuseppe Verdiego w reż. Michała Znanieckiego i za rolę Angioliny w spektaklu „Don Desiderio” Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego w reż. Eweliny Pietrowiak w Operze Śląskiej w Bytomiu.

REŻYSERIA
Maja Kleczewska za reżyserię spektaklu „Pod presją” w Teatrze Śląskim w Katowicach.

SCENOGRAFIA
Mirek Kaczmarek za scenografię do spektaklu „Upiory” Henrika Ibsena w reż. Macieja Podstawnego w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu oraz za scenografię do „Kordiana” Juliusza Słowackiego w reż. Jakuba Roszkowskiego w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach.

W kategorii „Nagroda Specjalna” Złota Maska powędrowała do dyrektor naczelnej Teatru Zagłębia Iwony Woźniak wraz z zespołem Teatru Naumionego za propagowanie kultury regionalnej w spektaklach i warsztatach teatralnych.


W obecnej edycji nagrody teatralnej w województwie śląskim kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.


Zdjęcie: materiały prasowe Teatru Nowego w Zabrzu

Jarosław Sołtysek

Wydawca i rzemieślnik multimedialny. Wieloletnia praca w branży reklamowej pozwoliła mi zdobyć doświadczenie i wiedzę. W dalszym ciągu jednak najważniejszy i wciąż nieodgadniony jest nasz Czytelnik.

PROMOCJA

Promocja

Instagram

Invalid username or token.