Prestiż magazyn Metropolii

Metropolia? Gdzie znajduje się i kto nią kieruje?

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia funkcjonuje od 1 lipca 2017 roku. Obejmuje 41 miejscowości i gmin Śląska i Zagłębia

Gridlove

Przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Kazimierz Karolczak ma 45 lat i od najmłodszych lat związany jest z Zagłębiem Dąbrowskim. Ukończył studia na Wydziale Techniki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i studia podyplomowe menadżerskie oparte na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 1998-2003 prowadził działalność gospodarczą, jest twórcą jednej z pierwszych w Polsce agencji zatrudnienia, posiada bogate doświadczenie menadżerskie. W 2005 roku został wiceprezesem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, obecnie największej branżowej organizacji pracodawców, zrzeszającej agencje zatrudnienia specjalizujące się w dostarczaniu wybranych usług z zakresu HR.

Przez kilkanaście lat Karolczak należał do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, był m.in. skarbnikiem ogólnopolskich struktur tej partii. Zasiadał też we władzach struktur lokalnych (był wiceszefem partii w Sosnowcu) i regionalnych (jako sekretarz rady śląskiej SLD).

W 2011 roku bez powodzenia kandydował do Sejmu, otwierając zagłębiowską listę SLD. 27 grudnia 2013 roku został wicemarszałkiem województwa śląskiego. W 2014 zrezygnował z funkcji skarbnika SLD i uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego. Ponownie zasiadł w zarządzie województwa. Jego największym sukcesem jest dokończenie modernizacji Stadionu Śląskiego.

Obecnie Kazimierz Karolczak nie jest członkiem żadnej partii politycznej. W 2015 roku wystąpił z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


Materiały prasowe GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia funkcjonuje od 1 lipca 2017 roku. Obejmuje 41 miejscowości i gmin Śląska i Zagłębia, które zamieszkuje prawie 2,3 mln osób.

W granicach związku znajdują się: Będzin, Bieruń, Bobrowniki, Bojszowy, Bytom, Chełm Śląski, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Gliwice, Imielin, Katowice, Kobiór, Knurów, Lędziny, Łaziska Górne, Mierzęcice, Mikołów, Mysłowice, Ożarowice, Piekary Śląskie, Pilchowice, Psary, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Rudziniec, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Świerklaniec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Wojkowice, Wyry, Zabrze i Zbrosławice.

Redakcja

Poruszamy tematy biznesowe, społeczne i kulturalne. Skupiamy się na sukcesach, pasjach, inicjatywach charytatywnych, akcentujemy pozytywną stronę życia.

PROMOCJA

Promocja

Instagram

Invalid username or token.