w ,

Moje klientki są pewne siebie, to kobiety sukcesu, z pazurem

Guzikova

Guzikova wywodzi się od panieńskiego nazwiska mojej mamy, która nauczyła mnie szyć i zaraziła mnie pasją do mody. Rosyjskie brzmienie nazwy marki też nie jest przypadkowe – uważam że w Rosji kobiety ubierają się najpiękniej. Fascynuje mnie moskiewski szyk. Pochodzę z Gliwic, ale od czterech lat mieszkam w Katowicach.

Jak zostałam projektantką? Chyba zawsze w głębi serca nią byłam. Kiedy miałam sześć lat bez przerwy rysowałam modowe projekty i nigdy mi się to nie znudziło, dlatego później poszłam do liceum plastycznego, a potem na studia. Ostatecznie studia rzuciłam, bo kiedy marka Guzikova się rozwinęła musiałam się jej poświęcić i nie miałam czasu na nic innego.

Uważam że w Rosji kobiety ubierają się najpiękniej. Fascynuje mnie moskiewski szyk. Pochodzę z Gliwic, ale od czterech lat mieszkam w Katowicach.

Inspiracje

Inspiruje mnie wszystko – nawet problemy życiowe czy spory polityczne, ale też podróże, wzory na tkaninach. Lubię też obserwować przyrodę, zwłaszcza wiosną czuję że odradzam się razem z nią i ona też jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Przeglądam też to, co tworzą inni projektanci, bo lubię wiedzieć co dzieje się w świecie mody. Nie inspiruję się jednak innymi. Poza tym nie znalazłam jeszcze projektanta, który w stu procentach trafiłby w mój gust.

Proces tworzenia

Nie zabieram się za tworzenie jeśli nie mam weny – od niej musi się zacząć cały proces. To bywa deprymujące, bo czasami chodzę całymi dniami zła, że powinnam coś narysować, ale nie ma natchnienia. Ale warto na nie czekać, bo zdarzają się też takie dni, kiedy zrywam się wcześnie z łóżka żeby rysować to, co przez noc urodziło się w mojej głowie.

W każdej kolekcji jest zazwyczaj kilkanaście setów. Zaczynam od stworzenia szkiców, które zawierają nie tylko końcowy efekt, ale też cały proces.


Więcej w Magazynie:

Co myślisz?

Napisane przez Jarosław Sołtysek

Wydawca i rzemieślnik multimedialny. Wieloletnia praca w branży reklamowej pozwoliła mi zdobyć doświadczenie i wiedzę. W dalszym ciągu jednak najważniejszy i wciąż nieodgadniony jest nasz Czytelnik.

Jeden z bogów otrzymał Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Metropolia? Gdzie znajduje się i kto nią kieruje?