Prestiż magazyn Metropolii

Mieszkańcy Śląska mieli niepowtarzalną okazję jeździć antysmogowym tramwajem

„Przebranie” nieemisyjnego tramwaju okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę

Gridlove
Pomysł, wykonanie i zdjęcie: www.pracowniabrokat.pl

Całość powstała w ramach kampanii: Mogę! #ZatrzymaćSMOG organizowanej przez Urząd Marszałkowski. Mieszkańcy Śląska mieli niepowtarzalną okazję przejechać się linią tramwajową numer 11 w zupełnie nowym charakterze. Jeden z pojazdów wypełniono po brzegi zielenią, a w środku na podróżnych czekają przydatne informacje na temat dbania o środowisko.

Pomysł, wykonanie i zdjęcie: www.pracowniabrokat.pl

Walka ze smogiem – skąd pomysł na tramwaj?

Skuteczna walka ze smogiem musi odbywać się na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim zależy nam na zainteresowaniu mieszkańców tematem czystego powietrza i smogu. Działania, jakie podejmujemy, mają pobudzać do refleksji, jaki mamy wpływ na jakość powierza. Musimy uświadomić sobie, że to także my przyczyniamy się do złej jakości powietrza i w dużej mierze od nas zależy stan środowiska. „Przebranie” nieemisyjnego tramwaju okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z jednej strony promujemy komunikację miejską, a z drugiej zwracamy uwagę, że każdy z nas może przysłużyć się w walce o czyste powietrze. Musimy szukać odpowiednich form komunikacji w tej sprawie z mieszkańcami. Antysmogowy Tramwaj to kolejna taka inicjatywa i z pewnością nie ostatnia – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Pomysł, wykonanie i zdjęcie: www.pracowniabrokat.pl

Wyjątkowy tramwaj jeździł od 15 października w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Gliwicach, Sosnowcu i Będzinie. Na jego pokładzie, w otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu, każdy pasażer otrzymał pakiet informacji, jak skutecznie walczyć z niską emisją. Tramwaj kursował wg normalnego rozkładu jazdy na liniach: od 15 do 18 października br. w antysmogową trasę wyjechał tramwaj linii 11, natomiast od 19 do 21 października na linii nr 24 – informuje Samorząd Województwa Śląskiego.

Pomysł, wykonanie i zdjęcie: www.pracowniabrokat.pl

Małgorzata Katafiasz

Przyjaciółka zwierząt i wielbicielka pięknej polszczyzny.
Z sercem rozdartym między Katowicami i Gliwicami.

PROMOCJA

Promocja